info@isinbizden.net

444 96 96

Birebir Danışmanlık

Hizmet verdiğimiz işe alım danışmanlık sürecimiz 4 aşamadan oluşmaktadır.

  1. TEŞHİS ÇALIŞMASI 

Çalışmamız şirketinizin faaliyetlerinin, şirket kültürünün ve yönetim tarzının anlaşılması amacıyla şirket yetkilileri ile görüşmeler yaparak başlamaktadır. Bu aşamada temel amacımız açık olan pozisyonun iş tanımı ve aranılan tecrübe ve nitelikler şirketiniz ile koordineli bir şekilde belirlemektir.

  1. ARAŞTIRMA

Aranılan niteliklere uygun potansiyel adayların belirlenmesi amacıyla çalışmalar başlatılır. Aday bilgi bankamızdan uygun olabilecek adaylar belirlenir ve “Potansiyel Aday Listesi” oluşturulur. Ek olarak, şirketinizin önerebileceği uygun adaylar var ise ilgili kişiler de listeye eklenir.

  1. ADAYLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Adayların şirketinizin ihtiyaç duyduğu pozisyona uygunluğu ölçme ve değerlendirme teknikleri vasıtasıyla  değerlendirilir. Bu süreçte yetkinlik bazlı mülakatlardan, kişilik ve genel yetenek testlerinden yararlanılır. Aranılan pozisyon için en uygun adaylar belirlenir ve son aday listesi oluşturulur. Adayların öz geçmişleri, mülakat notları, test sonuçları ve ücret bilgilerini içeren “Aday Değerlendirme Notları” tarafınıza sunulur.

  1. SEÇME

Görüşmek istediğiniz adaylar ile şirketinizin yetkilileri arasında mülakatlar organize edilir. Sizin de uygun gördüğünüz adaylar için referans kontrolleri yapılır ve tarafınıza raporlanır. İş teklifi aşamasında şirketiniz ile aday arasındaki görüşmeler organize edilir. Başvuran ancak ilgili pozisyon için uygun görülmeyen adaylara ret yanıtı iletilir.

İLETİŞİM FORMU